Haftanın 3 Günün de Hurma Yemenin Faydaları

Siyah Çayın Cilde Faydaları
16 Mayıs 2019
HAFTANIN KİTAP ÖNERİSİ: BİR ÖMÜR NASIL YAŞANIR?
16 Mayıs 2019

Şeker ihtiyacını karşılayan lifli besin hurmayı haftanın üç günüyeme alışkanlığını edinirseniz vücudunuza bir hediye vermiş olacaksınız. Bilinmeyen yönleri ile mucize besin hurma…

KEMİKLERİNİZ DAHA SAĞLIKLI OLACAK

North Dakota Devlet Üniversitesi profesörlerinden Julie Garden-Robinson’un yaptığı araştırmaya göre hurmanın içinde bulunan bor minerali kemik gelişimi için oldukça önemli.

SİNDİRİM SİSTEMİNİZ SAĞLIKLI ÇALIŞACAK

Lifli bir besin olan hurma sindirim sistemi açısından önemli bir besindir. Kabızlığı önlemede ve bağırsak hareketlerini düzenlemede yardımcı olur.

STRES VE DEPRESYONLA DAHA KOLAY MÜCADELE EDECEKSİNİZ

Hurma yemek serotonin ve norepinefrin salgılamanızı sağlar. Ruh halinizi dengeleyen ve stres seviyenizi azaltan bu hormonlar depresyonla mücadele etmenizi kolaylaştırır.

DAHA KOLAY KİLO VERECEKSİNİZ

Lifli bir besin olan hurma daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca şekeri dengeli bir hale getirir. Bunların yanı sıra içerisindeki antioksidan arındıcı ile metabolizmayı hızlandırır.

ENERJİK HİSSEDECEKSİNİZ

Lifli bir besin olmasını yanı sıra hurma içerisinde potasyum, magnezyum, vitaminler ve antioksidanlar barındırır. Bu daha dinç ve enerjik olmanızı sağlar. Ayrıca şekerinizi yükselteceğinden daha enerjik hissedersiniz.

 

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir