Dondurma Lekesi Çıkarmanın Yolları

Patates Suyunun Faydaları?
15 Nisan 2019
Armudun Sağlığa Faydaları
16 Nisan 2019

Havalar ısındıkça çocukların dondurma merakı da iyiden iyiye çoğaldı. Çocukların vazgeçemedi bu lezzetin tişörtlerimize bulaştığında temizlemek için artık uğraşmanıza gerek yok. Bu verdiğimiz bilgiler hoşunuza gidecek…

Lekeyi Çıkarma Yöntemlerine Bir Göz Atalım!

Dondurma lekesini çıkarmak için, bir kovanın içine biraz su koyun. İçine bir yemek kaşığı kadar deterjan ilave edip güzelce köpürtün. Hazırladığınız suya dondurma lekesi olan kıyafeti ya da kumaşı ıslatın. Bir gece bekletin. Makinenizin ön yıkama programını ayarlayıp, dondurma lekesi olan kıyafetinizi makineye atın.

Lekeler hiçbir zaman ilk etapta sıcak su ile ıslatılmaz ya da çitilenmez. Lekeye sıcak su ile işlem uyguladığınız takdirde, leke kumaş üzerinde dağılır. Ayrıca sıcak su ile birlikte leke kumaşın liflerinden geçerek derine işler. Böylece lekeyi çıkarmak bir kat daha zorlaşır.

Kuru Temizleme Sıvısını Denemekte Fayda Var!

8071_57Dondurma lekesini çıkarmanın kolay bir yolu var mıdır konusunu merak edenler için yazmaya devam ediyoruz. Dondurma lekesini çıkarmak için kuru temizleme sıvısı kullanabilirsiniz. Kuru temizleme sıvısını kullanmadan önce kumaşa zarar vermediğini test etmek için, kumaşın görünmeyen bir yerine bir damla damlatıp bekleyin. Kumaşın rengine zarar vermiyorsa kuru temizle sıvısını dondurma lekelerini çıkartmak için kullanabilirsiniz.

Kuru temizleme sıvısını dondurma lekesi üzerine dökün. Islak bir bezle lekeyi güzelce silin. Leke çıkana kadar silmeye devam edin. Sonrasında kurumaya bırakın. Dondurma lekesi kuru temizleme sıvısı ile kolay bir şekilde çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir