Dikkat! Sigara İçme isteğini Azaltıyor..

Günde Bir bardak Pirinç Suyu İçmenin Faydaları…
14 Mart 2019
Kelliğin Geçmesine Tek Çare!
14 Mart 2019

Ciddi bir bağımlılık türü sigara dünyada giderek artıyor. Sigaraya başlama yaşının düştüğünü gözlemleyen uzmanlar sigarayı bırakma yöntemlerine dair çeşitli önerilerde bulunuyor.

Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan sigarayı bırakma üzerine etkili yöntemleri açıkladı. Sigarayı bırakmada en etkili yöntemlerden biri ise beslenme. Birçok besinde sigara istediğini azaltmaya yönelik maddeler bulunuyor. İşte sigara isteğini azaltan ve sigarayı bırakmanızı sağlayacak olan önemli besinler ve yöntemler…

Sigaranın insan sağlığı üzerinde çok ciddi tehditlere yol açtığı su götürmez bir gerçek. Sigarayı bırakmak isteyenler için birçok alternatif yöntem geliştirilse de başarısız olanların oranı yadsınamaz büyüklükte. Sigara bırakmanın zorluğundan yakınanlar için sadece beslenme alışkanlığını değiştirerek çözümler üretilebileceğini belirten Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, doğru tüketilen besinlerle sigara bırakma sürecinin çok daha kolay geçirilebileceğini belirtiyor. İşte o besinler…

YULAF EZMESİ NİKOTİN BAĞIMLILIĞINI AZALTIYOR

Yapılan birçok araştırma gösteriyor ki düzenli bir şekilde yulaf ezmesi tüketimi nikotine olan bağımlılığı azaltıyor. Yulaf ezmesini sütle birlikte tüketmek daha çok yardımcı olabilir. Çünkü süt tüketiminden sonra içilen sigaranın tadı oldukça kötü oluyor. Böylece sigara ihtiyacı azalıyor.

SİGARANIN VÜCUDA VERDİĞİ ZARARI AZALTAN BİR BESİN: MUZ

Muz, içeriğindeki potasyum ve B vitamini sayesinde sigara bağımlılığını azaltma konusunda önemli bir besin. Ayrıca muz sigaranın vücuda olan zararlı etkilerini azaltmaya da yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir