Cilt Rahatsızlıklarına Altın Formül

Kafein Neden Uyanık Tutar?
8 Nisan 2019
Göz Sağlığı İçin Bunları Tüketmelisiniz!
8 Nisan 2019

Özellikle kış aylarının kendini göstermesiyle artan cilt hastalıklarına önlem almanız sağlınız açısından önemlidir. Görünümünüzü kötü anlamda etkilememesi için size almanız gereken bazı önlemleri derledik…

Yağlı ciltler için de bir kaç tavsiyemiz olacak. Yağlı ciltlerin en büyük düşmanı makyajdır. Evinize gelince yapacağınız ilk iş makyajınızı temiz bir pamukla ve tavsiyem gül suyu ile temizlemek olsun. Yüzünüzü ılık suyla 3 kez yıkamak fazla yağın çıkarılmasına ve akne oluşumunun durdurulmasına yardımcı olacaktır. Yüzünüze soğuk su ile yıkamaya çalışın; bu gözenekleri kapatacak ve cildinizin PH dengesini koruyacaktır. Unutmayın, yüzünüzü çok sık yıkamak cildinizi kurutabilir. Yulaf ezmesi ve ham aleo vera ile yağlı cilt problemine son verebilirsiniz.

Uygulama

Sade, şekersiz yulaf ezmesini alın. Daha küçük parçalara bölmek için rondo dan geçirebilirsiniz. Bir krem haline haline getirmek için aloe vera ile (ham) karıştırın.Yüz ve boynunuza 2 dakika sürtün. Ilık su ile durulayın ve akşam yatmadan yüzünüzü ve makyajınızı temizleyin daha sonra elma sirkesini püskürtücü bir kapa koyun ve yüzünüze sıkın cildinizdeki yağlanma riskini minimuma indirecek ve ph dengesini sağlayarak daha hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlayacakdır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir