Bu Besin Yaşlanmayı Önlüyor!

Organize İşler 2 Fragman
13 Şubat 2019
2 Milyon TL Ödül
13 Şubat 2019

Kestanenin tam mevsimindeyiz! Buram buram muhteşem kokusu ve yoğun lezzetiyle soğuk kış günlerinde vazgeçilmezimiz olan kestanenin sağlığımız açısından birçok faydasının olduğunu biliyor muydunuz? İşte kestanenin pek bilinmeyen faydaları…

ERKEN YAŞLANMAYI ENGELLER

Hücrelerin yaşlanmasına karşı savaşır. Erken yaşlanmayı engelleyici etkisi vardır. Yüksek miktarda selenyum ve B1, B2, E vitaminleri içerir. Sakinleştirici özelliği vardır, stresin giderilmesine yardım olur.

KANSERİ ÖNLER

Birçok kanser türünün önlenmesine yardım eder. Özellikle akciğer kanserinin önlenmesine yardımcıdır. Kan basıncını düşürür. Ayrıca, kansızlık yani anemiyi önlemeye yardım eder.

TOK TUTAR

Tok tutucu özelliği sayesinde sık sık yemek yemeyi engeller. Ancak kestane, yüksek kalorili bir besindir. 1 adet orta boy kestane 106 kaloridir. bu sebeple tüketirken porsiyon kontrolü yapmakta fayda var.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu sayede hastalıklara kolay yakalanmayı önler. Halsizlik ve aşırı yorgunluk durumlarında da enerji verir. Güçlü bir antioksindandır. Dahası felç geçirme riskini de azaltır.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir