STRESLİ VE GERGİNSEN BUNLARI DİNLEMELİSİN!
8 Nisan 2019
23 Nisan İle İlgili 25 Özlü Söz
8 Nisan 2019

Ülkemizde Adana, önemli bir ticaret noktası olduğu nedeniyle ulaşımı kolay bir merkez olarak herkes tarafından öne çıkmaktadır. Bu yüzden şehre hem karayolu hem demiryolu hem de havayolları ile ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz.

Adana’ya özel araç ile seyahat edilecek ise İstanbul’dan sırasıyla Bolu, Ankara, Aksaray ve Pozantı rotasıyla ortalama 900 kilometre bir yolculuk ile ulaşılabilir. Bu yolculuk Ankara’dan sırasıyla Aksaray ve Pozantı rotasından yaklaşık 475 kilometre, İzmir’den ise sırasıyla Afyon, Konya ve Ereğli rotasından yaklaşık 875 kilometre sürmektedir.

Adana’ya Türkiye’nin birçok merkezi noktasından otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Otobüs seferleriyle Adana’nın şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan otobüs terminaline varıp buradan rahatlıkla şehir merkezine gitme olanağı bulunmaktadır.

Adana’nın havayolu taşımacılığı şehir merkezinin 5 kilometre uzağında bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan gerçekleştirilir. İç ve dış hat seferlerinin yapıldığı Şakirpaşa Havalimanı, Türkiye’nin havayolu taşımacılığı yoğunluğu sıralamasında 7. sırada yer almaktadır.

Buradan İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanlarına birçok havayolu firmasının günlük karşılıklı uçuşları bulunmaktadır. Bununla birlikte Adana Şakirpaşa Havalimanından yurtiçinde Ankara, İzmir, Trabzon ve Antalya’ya; yurtdışında ise KKTC Lefkoşa ve Almanya’nın bazı şehirlerine direk uçuşlar düzenlenmektedir.

Ek olarak Adana, Mersin yönünde gün içerisinde birçok tren seferi düzenlenmektedir ve günümüzde Mersin’e trenle yolculuk 45 dakikaya kadar düşmüştür. Büyükşehirlerdeki demiryolu çalışmaları nedeniyle İstanbul, Adana veya Ankara, Adana arası çalışan trenler son dönemde hizmet vermemektedir. Daha önceden Ankara, Adana arasında hizmet veren Çukurova Mavi Treni 2016 yılında Başkent Ray çalışmaları nedeniyle seferden kaldırılmış ve yerine Adana, Kayseri trenleri koyulmuştur.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir