Baharatlarla Olan Mucize Kür
7 Nisan 2019
Adana 1 Haftalık Hava Durumu
8 Nisan 2019

Portakal Çiçeği Karnavalı’nın coşkusu kortejler eşliğinde sokaklara taştı. Brezilya’nın RİO Karnavalı’nı geride bırakan buluşmaya dünyanın dört bir yanından kültürlerle katılımlar doldu taştı…

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olarak tanımlanan etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Nisan’da Adana’da’ sloganıyla 7.’si düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında düzenlenen kostümlü kortej yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Dünyanın dört bir köşesinden gelen turistler renkil görüntüler oluştururken Adana sokakları RİO’yu andırdı.

RENKLİ TASARIMLAR

Adana’da Nisan ayında başlayan ‘portakal çiçeği’ kokusunun, karnaval havasında gerçekleşmesi için başlatılan ve bu yıl 7.’si düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kortej yürüyüşü Atatürk Caddesi’nden start aldı. Çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra çevre illerden ve yurt dışından katılımın olduğu yürüyüşte renkli görüntülere sahne aldı.

BİR KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

Renkli kostümler giyen, yüzlerini rengarenk boyayan, portakal çiçeği temalı şapkalar takan katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti. Kortej yürüyüşünü takip eden Adanalılar ise alkışlarla karnaval heyecanına ortak oldu. Etkinliğe katılan binlerce kişi, resmi açılış töreninin yapılacağı İstasyon Meydanı’na kadar yaklaşık 1 kilometre yürüdü. Renkli festival son buldu.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir