Adana Şifalı Taşlar

Günün Tarifi: Tavada Izgara Tavuk
30 Nisan 2019
Karpuz Suyunun Sağlığa Faydaları
30 Nisan 2019

Doğal taşlar bilindiği üzere pozitif etkilerinin yanı sıra terapi göreviyle bazı rahatsızlıklara da etki etmektedir. Adana’da ise bu şifalı taşlardan çok fazla var;

Zümrüt: Bağışıklık sistemi,sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği düşünülür. Beden,ruh,zihin için tonik vazifesi gördüğü ve kuvvetli bir duygusal dengeleyici olduğu düşünülür. Bolluk, sevgi, iyilik, sakinlik, denge ve sabrın simgesidir. Bu taşa bazı kişiler tarafından Koşulsuz Aşk Taşı adı verilmektedir.

Elmas: En sert taşdır. Bolluk,saflık,masumluk ve sadakati simgeler

Yakut: Kan dolaşımını canlandırıcı etkisi vardır.Ruhsal gelişme,cesaret,liderlik ve mutluluk duygularını arttırır.

Safir: Kalp ve böbrekleri kuvvetlendirdiği gibi aynı zamanda tüm salgı bezlerini harekete geçirdiği söylenir.Ayrıca psişik güçleri arttırır.

Lal: Tutkuların taşıdır.Bedensel zayıflıklara ve acımasızlıklara karşı koruduğu düşünülür.

Kuvars: Duygusal dengeleyici özelliği vardır.Düşünsel güçleri kuvvetlendirir.Pembe Kuvars ‘a aşk taşıda denir.

Opal: Görme duyularını güçlendirir ve sezgi artırıcı bir özelliği vardır.Ayrıca insanın avuç içi ısısıyla renk değiştiren taşlardandır.

Ametis: Endokrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğine, kanı temizlediğine inanılır

Sitrin: Kendine güveni arttırdığına inanılır.

Yeşim Taşı: Dahili rahatsızlıklara,göz bozukluğuna,kadınların adet ve doğum sancılarına iyi geldiğine inanılır.

Hematit: Enerji ve canlılık verir.Çekim gücü fazla olan bir taştır.Kişisel çekimneşe,cesaret ve karar vermede etkili rol oynadığı düşünülür.

Akik: Taşıyan kişiyi kötülüklerden koruduğuna inanılır.Nazara,karabasana,korkaklığa ve metabolizmanın düzgün çalışmasına neden olduğu düşünülür.

Aquamarine: Sinirleri yatıştırıcı özelliği olduğuna,düşünceyi berraklaştırdığına ve yaratıcı gücü ortaya çıkardığına inanılır.

Ay Taşı: Egoizmi giderdiği ve fazla yemek yeme hissini ortadan kaldırdığı düşünülür.Ayrıca tılsım olarak onu taşıyan insanı şöhretli ve görünmez yaptığıdır.

Kaplan Gözü: Sindirim sistemi bozukluklarına bu taşın etkisi fazladır. Duygusal dengeyi sağlayarak inatçılığı önlediği düşünülür.

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir