Adana Offshore Yarışmaları

Tedavi İçin Kullanılacak Bitkilere Dikkat
24 Nisan 2019
Adana’nın Misis Mozaik Müzesi
24 Nisan 2019

Seyhan Baraj gölü 2006 yılından itibaren Türkiye Offshore Şampiyonası’nın da bir ayağına ev sahipliği yapmaya başlamıştır.

Seyhan Baraj Gölü’nde gerçekleştirilen en kapsamlı organizasyon olan Türkiye Off-shore Şampiyonası Adana, İstanbul, Ankara, Antalya ve Muğla illerinde gerçekleştirilen 7 ayaktan oluşmaktadır.

Adana’nın tanıtımına önemli katkılarda bulunan yarışma bir çok ulusal ve yerel medyada yer almakta ve Adana Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ATO, AGİAD ve TÜYAP başta olmak üzere birçok özel kuruluşun desteğini görmektedir.

Türkiye Offshore Şampiyonası’na Saatte 150 kilometre hız yapabilen 225 beygir gücünde kapalı kokpit katamaran tipi 7-8.5 metrelik tekneler katılmaktadır. Adana Seyhan baraj gölü parkuru 3,5 km uzunluğunda ve 30 tur olarak gerçekleştirilmektedir.

25-26 Mayıs 2007 tarihinde ikincisi düzenlenen yarışmanın ilk gün düzenlenen sıralama turları ve ikinci gün gerçekleştirilen yarışmayı binlerce Adanalı Adnan Menderes Bulvarı, Adnan Menderes Yarımadası ve yarışma parkurunu gören ev ve alanlardan takip ettiler.

Adana Seyhan Baraj Gölü Adnan Menderes Yarımadası açıklarında yapılan yarışta Alpay Akdilek-Kerem Tuncer ikilisinin kullandığı “Stihl” adlı tekne, 54.37 derecesiyle birinciliği elde etti. 55.25 derecesiyle Murat Alemdar-Vidal İtkin yönetimindeki Alemdar Performance adlı tekne ikinciliği alırken, 56.05 derecesiyle Burak Öztoygar-Turgut Kaynak idaresindeki Sif JCB üçüncü oldu.

Offshore yarışları ile ilgili ayrıntılı bilgi ve yarış programı hakkında Istanbul Offshore Club (IOC) web sitesini ziyaret edebilirsiniz. (http://www.ioc-tr.net)

İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir